1% PIT na rozwój Klubu Jagiellońskiego

Klub Jagielloński jest Organizacją Pożytku Publicznego. Wpływy z 1% PIT, które otrzymamy w tym roku, chcemy wydać przede wszystkim na „rozpraszanie Warszawy”. Podejmujemy działania społeczne, eksperckie i polityczne na rzecz bardziej przemyślanego rozwoju Polski. Jeżeli popierasz ten kierunek, przekaż nam swój 1%.

Chcesz wiedzieć dlaczego warto wspierać „rozpraszanie Warszawy”?
Przeczytaj tekst na naszym portalu jagielloński24.pl

KRS: 0000128315

To wszystko będzie możliwe tylko z Państwa pomocą. Jeżeli cenisz obywatelskie zaangażowanie, rzetelne media, ekspercką wiedzę i patriotyzm gospodarczy – przekaż nam Twój 1% PIT!

O Klubie Jagiellońskim

Jesteśmy ogólnopolskim, republikańskim stowarzyszeniem zrzeszającym ekspertów, działaczy społecznych i publicystów młodego pokolenia.

Podstawowe formy naszej działalności to:

  • wydawanie pisma Pressje,
  • prowadzenie zajęć i szkół wyjazdowych dla studentów i licealistów,
  • prowadzenie portalu publicystycznego jagiellonski24.pl,
  • prowadzenie działalności eksperckiej w ramach Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego
  • współpraca z mediami, innymi organizacjami pozarządowymi oraz samorządem lokalnym,
  • realizacja Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu,
  • promowanie aplikacji Pola. Zabierz ją na zakupy.

Działamy na rzecz rozwoju Polski, który będzie bardziej solidarny terytorialnie. Nie może być dłużej tak, że wszystkie miejsca pracy i środki na funkcjonowanie instytucji centralnych trafiają do i tak najbogatszej Warszawy.

Właśnie odnieśliśmy pierwszy duży sukces. Przekonaliśmy rządzących, by w ustawie o Rzeczniku Przedsiębiorców znalazł się przepis, który zobowiązuje ministra do podjęcia decyzji o nowej instytucji „kierując się potrzebą dekoncentracji”. Jest szansa, że 170 milionów złotych, które z budżetu w czasie najbliższej dekady miało trafić znów do stolicy, zostanie wydanych w innym mieście.

Przenoszenie urzędów to tylko pierwszy krok: pracujemy nad wizją bardziej zrównoważonego rozwoju Polski, który odpowie na wyzwania z tzw. „Strategii Morawieckiego”. Co zrobić ze 122 średnimi miastami, które w najbliższych latach stracą nawet co czwartego mieszkańca? Jak poradzić sobie z wykluczeniem transportowym? Co zrobić, by znów media lokalne kontrolowały samorządowe władzę? Czy bardziej zrównoważony rozwój instytucji publicznych nie może być impulsem do rozwoju lokalnych, dobrych polskich firm?

To niektóre z pytań, na które chcemy odpowiedzieć przygotowując konkretne rozwiązania legislacyjne i raporty eksperckie z rekomendacjami. Będziemy też patrzeć na ręce rządzącym i proponować lokalizację poza Warszawą przy tworzeniu kolejnych instytucji.

Prosimy Państwa o wsparcie przy wypełnianiu PITa za miniony rok. Numer KRS Klubu Jagiellońskiego, który należy wskazać przekazując 1% podatku to: 0000128315. Możecie też Państwo przekazać nam celową darowiznę dokonując przelewu na konto: Klub Jagielloński, 47 1020 2892 0000 5102 0582 9454 (PKO BP S.A.) z dopiskiem „darowizna na cele statutowe: deglomeracja”. Z góry serdecznie dziękujemy!

Oczywiście, jeżeli dokonując przelewu lub przekazując nam 1% PIT chcą Państwo wesprzeć inne działania Klubu Jagiellońskiego niż działania deglomeracyjne, to możecie Państwo go podać bądź w tytule przelewu (np. „darowizna na cele statutowe: jagiellonski24.pl) bądź w polu „cel szczegółowy” w formularzu podatkowym (np. „Aplikacja POLA”).

Chcemy nadal rozwijać się równie dynamicznie. Bardzo prosimy o Twoje wsparcie 1% PIT!

Klub Jagielloński
KRS: 0000128315