PRACOWNIA

Pracownia to wyjątkowe miejsce w samym sercu Krakowa, które powstało w 2014 roku w siedzibie Klubu Jagiellońskiego przy Rynku Głównym w Krakowie. Pragniemy, aby stało się centrum życia Klubu w Krakowie oraz miejscem pierwszego spotkania z naszą działalnością – swego rodzaju wizytówką KJ. Chcemy je również udostępnić wszelkim organizacjom non profit oraz inicjatywom działającym dla dobra Rzeczpospolitej i kierującym się podobnymi do naszych wartościami.

Wspólnymi siłami i nakładem finansowym członków i sympatyków Klubu Jagiellońskiego udało nam się stworzyć to miejsce od podstaw – wyburzyliśmy niepotrzebne ściany, wyremontowaliśmy pomieszczenie i urządziliśmy je. Udało nam się pozyskać środki na zainstalowanie rzutnika multimedialnego, aby rozszerzyć wachlarz działań, które może inkubować Pracownia. Od naszych przyjaciół – dr. Artura Wołka i dr. Rafała Matyi otrzymaliśmy wspaniały prezent – obszerny księgozbiór który teraz stanowi naszą klubową bibliotekę, mającą miejsce również w Pracowni.

Aby otworzyć to miejsce dla wszystkich mieszkańców Krakowa postanowiliśmy zainaugurować cykl tematycznych wydarzeń, które będą odbywały się regularnie w poszczególne dni tygodnia. Są to spotkania z ekspertami, postaciami życia publicznego, debaty na tematy ważne dla Krakowa i dla Polski, ale również dyskusyjny klub filmowy czy warsztaty tworzenia gier.

Naszym celem jest teraz nadanie Pracowni możliwie jak najbardziej otwartego i zachęcającego do spędzania w niej czasu charakteru. Naszym wyzwaniem finansowym na najbliższe tygodnie, są: chłodziarka do napojów, mały ekspres do kawy, wygodne fotele/kanapy. które uczynią przebywanie w Pracowni bardziej komfortowym, a także aranżacja schodów pod przestrzeń siedzącą dla większej liczby osób.

Serdecznie zapraszamy do współpracy każdego, kto chciałby uczynić Pracownię żywą od świtu do wieczora!